Rozbalte to na síti!


Pro zvětšení klikněte na "Fullscreen" a listujte pomocí šipek.


Cílová skupina:

Tento výukový materiál je určena pro žáky 6. a 7. tříd ZŠ a představuje netradiční motivační a výukový prvek, který zpestří a oživí běžnou výuku angličtiny.

Tematické zaměření:
Brožura “Rozbalte to na síti!” přináší žákům netradiční tipy jak účinně a efektivně využívat internetové zdroje pro zdokonalování jejich znalostí angličtiny. Výukový materiál je napsán v anglickém jazyce, ale každá aktivita je vždy zrekapitulována v oddílech „Hezky česky“, které žákům pomohou neutopit se v internetovém moři angličtiny. Brožuru jsme oživili originálními ilustracemi a žáky budou doprovázet naše postavičky Eva a Mates.

Způsob práce s brožurou:
Každý žák bude mít k dispozici vlastní tištěnou brožuru, se kterou bude pracovat v hodinách pod vedením svého učitele a také v rámci domácí přípravy. Brožura nenahrazuje učebnici, běžnou výuku však vhodně doplňuje a rozšiřuje, protože vychází z rámcových vzdělávacích plánů a osnov. Za účelem zdokonalování výukových materiálů budou zapojení učitelé poskytovat realizátorům pravidelnou zpětnou vazbu z pilotního ověřování práce s brožurou ve výuce. Díky spolufinancování projektu z Evropského sociálního fondu získají zapojení učitelé také finanční podporu.

Metodická příručka:
Pro učitele jsme připravili příručku k výukové brožuře, která obsahuje jak metodické návody a tipy, tak i doplňková cvičení a další rozšiřující aktivity.

 Obsah
I. 
Games – Vocabulary & Grammar
II. 
Idioms, Proverbs, Phrasal verbs
III. 
Reading
IV. 
Listening & Music & Videos
V. 
Dictionaries
VI. 
The End
VII. 
Appendix